Lijst van kampioenen

Van 1954 tot 1963 werden door de Culturele Raad Limburg personen in Limburg uitgenodigd deel te nemen aan de Limburgse Buuttekampioenschappen. Hier werd vooral gelet op het dialectgebruik en de buut moest maatschappijkritisch zijn (de tekst moest vooraf op papier worden ingeleverd). Vanaf 1963 worden de Limburgse Buuttekampioenschappen georganiseerd door de LVKA. Er kwam een vrije inschrijving met voorrondes waaruit een jury de finale samenstelde.

 

Jaar        Winnaar                      Woonplaats             Titel buut

2017      Fer Naus                            Roermond                  De Kroeskapitein

2016      Gilbert Petit                      Ulestraten                  De Vaandeldrager

2015      Hub Stassen                      Voerendaal                D’r Tiroler

2014      Sylvia Ramakers               Cadier en Keer         De aw vrijtster

2013      Fer Naus                             Linne                          Wáát ’n jaor

2012      Ger Frenken                      Roggel                        Sjötterskaönigin

2011       Fer Naus                             Linne                          De Postcode kanjer

2010      Harold Schroijen              Neeritter                   Harie geit nao de kèrmis!

2009      Pierre van Helden           Melderslo                  Jaerke wil ruiter waere

2008      Jan Geraedts                     Beesel                        De Sjtierevechter

2007      Harold Schroijen              Neeritter                   Harie heet meute mèt opstarte!

2006      Piërre van Helden           Melderslo                  Jaerke giet vur d’n ièrste kier skieje

2005      Will Knapen                      Nederweert-Eind    Ut is neet duudelik

2004      Gilbert Petit                      Ulestraten                Gewoon eine allochtoon

2003      Jan Geraedts                     Asenray                    Hulpsinterklaos

2002      Hub Stassen                      Voerendaal              Chirurg

2001      Piërre van Helden            Melderslo                 Jaerke zien karjaere as verpleger

2000      Jan Geraedts                     Asenray                    De Daakdekker

1999      Gilbert Petit                       Ulestraten                Hennep Pie

1998      Hub Stassen                      Voerendaal              D’r Bokser

1997      Tjeu Houben                     Holtum                      De Meuge

1996      Jan Geraedts                     Asenray                     De stroatemaeker

1995      Ger Frenken                      Roggel                        De lètste haai ich neet moage höbbe

1994      Peter Vaassen                  Beegden                     De kleiermaeker

1993      Pierre van Helden           Melderslo                  De pastoor

1992      Ger Frenken                      Roggel                       De waerman

1991      Hein Coenen                     Sittard                        De golver

1990      Will Knapen                     Nederweert-Eind     De melkboer

1989      Pierre van Helden           Melderslo                  De psiechiater

1988      Will Knapen                     Nederweert-Eind     Wullemke mit zien boetiekske

1987      Ger Frenken                      Roggel                       De dokter

1986      Wiel Salden                       Obbicht                     De ruiter

1985      Ger Frenken                      Roggel                       De timmerman

1984      Karel Fiddelers                 Susteren                  Karel is aafgevalle

1983      Ger Frenken                      Roggel                      Graat mit zien hondjslaeve

1982      Karel Fiddelers                 Susteren                  De energiebesjpaarder

1981      Wiel Zeelen                       Maasbree                 Wielke de beginnende buuttereedner

1980      Karel Fiddelers                 Susteren                  Karel haet ‘t  riebewies

1979      Hay Klaessen                     Neer                          De Doevemelker

1978      Harry Delissen                  Swalmen                  De Glazewasser

1977      Erna van Gerwen             Valkenburg              ’t Moordjonk

1976      Jacq Huth                         Nieuwenhagen        De geëmancepeerde echtgenoot

1975      Harry Delissen                 Swalmen                   De Koehanjeleer

1974      Gerrit Franssen               Nunhem                    De Batteraaf

1973      Harry Delissen                 Swalmen                   De Handjlanger

1972      Harry Wolters                  Koningsbosch          De Eëuwige Reserf

1971      Pierre Cnoops                   Maasbracht              De Douane

1970      Ton Jorna                         Roermond                De Ober

1969      Harry Wolters                  Koningsbosch          De Chirurg

1968      Wiel Schings                     Sittard                       De Sjtreuper

1967      Frans Appelmans             Sittard                       D’n Engel

1966      Wiel Schings                      Sittard                      De Kok

1965      Pierre Cnoops                   Maasbracht              De Architekt

1964      Frans Appelmans            Sittard                       De Pantoffelheld

1963      Pierre Cnoops                   Maasbracht              De Jaeger